Sennheiser ACCENTUM
ægte trådløse øretelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | I ørerne |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Hvid |
| Kontroltype | Berøring |
| Beskyttelsesfunktioner | Stænktæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
| Musikafspilning | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | True Wireless Stereo (TWS) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, HFP, TMAP, PBP, AVRCP, SBC, AAC, LC3, APTX |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 10 mW |
| Ørekobling | Intraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 5 - 21000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 107 dB |
| Drivertype | Dynamisk |
| Driverenhed | 7 mm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Hybrid |
| klirfaktor (THD) | 0,08% |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Batteri
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Venstre hørerør batterikapacitet | 55 mAh |
| Højre hørerør batterikapacitet | 55 mAh |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 8 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med opladeretui) | 28 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 6 t |
| Hurtig opladningstid | 10 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
| Opladningstid for batteri | 1,5 t |
| Trådløs opladning | Ja |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Vægt | 52 g |
| Venstre hørerør vægt | 5,5 g |
| Højre hørerør vægt | 5,5 g |
| Opladningsetui dimensioner (B x D x H) | 49,45 x 51,72 x 28,95 mm |
| Opladeretui vægt | 41 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 116 mm |
| Pakkedybde | 98 mm |
| Pakkehøjde | 48 mm |
Emballage indhold
| Opladningskabinet kapacitet | 400 mAh |
| Opladningsetui | Ja |
| Opladeretui stiktype | USB Type-C |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Tilbehør inkluderet i sættet | Silikone ørepropper i 4 størrelser |
| Ørepropper materiale | Silikone |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 2,5 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 2,5 W |
Andre funktioner
| Pakkevægt | 140 kg |