Poly Voyager Focus 2
headset - USB-C via Bluetooth adapter
Præstation
| Produkttype | Headset; Headset |
| Bæremåde | Headset; Headset |
| Anbefalet brug | Business/Everyday; Business/Everyday |
| Headset type | Binaural; Binaural |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Betjeningstaster | ANC control, Besvar/afslut opkald, Bluetooth parring, Slå lyden fra, Volume +, Volume -; ANC control, Besvar/afslut opkald, Bluetooth parring, Slå lyden fra, Volume +, Volume - |
| Farvenavn | Black |
| Kabellængde | 1,5 m; 1,5 m |
| Antal parrede enheder husket | 8; 8 |
| Fungerer med Apple Siri | Ja; Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja; Ja |
| Oprindelsesland | Mexico |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs; Trådløs |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP; A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Trådløs rækkevidde | 50 m; 50 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural; Supraaural |
| Driverenhed | 3,2 cm; 3,2 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom; Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 6800 Hz; 100 - 6800 Hz |
| Støjreducerende mikrofon | Ja; Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja; Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri; Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 24 t; 24 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 40 t; 40 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t; 2 t |
| Taletid (ANC tændt) | 16 t; 16 t |
| Taletid (ANC slukket) | 25 t; 25 t |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11; Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS; MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS; Android, iOS |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
Vægt & størrelser
| Bredde | 155 mm |
| Dybde | 66 mm |
| Højde | 183 mm |
| Vægt | 175 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 190 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 55 mm |
| Pakkevægt | 382 g |
Emballage indhold
| Opladningsstativ | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen; Ingen |
| Hurtig start guide | Ja; Ja |
| Modtager inkluderet | Ja; Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A; USB Type-A |
| Bæretaske | Ja; Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C, USB Type-C til USB Type-A; USB Type-C, USB Type-C til USB Type-A |
| Kassens indhold | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Charging stand; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
Logistik data
| Pallens bruttovægt | 331 kg |
Godkendelser
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja; Ja |
Tekniske detaljer
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1016 x 1219 x 1948 mm |
Andre funktioner
| Andre understøttede operativsystemer | Android, iOS; Android, iOS |
| UNSPSC-kode | 43191638 |
| Kompatible operativsystemer | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |