Logitech
Zone Wireless 2 ES - B2C UC (without dongle) rose
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Rose |
| Betjeningstaster | Slå lyden fra, Afspil/pause, Track <, Nummer >, Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Kabellængde | 1,5 m |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde (sigtelinje) | 50 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Impedens | 36 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 97 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Hybrid støjreduktion | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 25 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 48 t |
| Taletid (ANC tændt) | 25 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Taletid (ANC slukket) | 48 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningstid | 5 min. |
| Opladningskilde | USB |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS, iPadOS |
Musikafspiller
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC), Post-Consumer Recycled Plastic |
Vægt & størrelser
| Bredde | 183,6 mm |
| Dybde | 73 mm |
| Højde | 185,2 mm |
| Vægt | 212 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 227 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 61,5 mm |
| Pakkevægt | 505 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Modtager inkluderet | Ingen |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Etui | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Antal | 1 |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Andre funktioner
| aptX-teknologi | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Equalizer | Ja |