Logitech Zone Vibe Wireless
headset - USB-C via Bluetooth adapter
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Hvid |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Stråleformning | Ja |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| RF-forbindelse | Ja |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antal mikrofoner | 2 |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 240 mAh |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 20 t |
| Taletid | 18 t |
| Hurtig opladningstid | 5 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
| Opladningskilde | USB |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Antal understøttede batterier | 1 |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 169,7 mm |
| Dybde | 73 mm |
| Højde | 183 mm |
| Vægt | 185 g |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 75,4 x 19,3 x 98,6 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 82 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 198 mm |
| Pakkevægt | 359 g |
Emballage indhold
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-C |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Etui | Ja |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 206 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 362 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 237 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,99 kg |
Andre funktioner
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 12,4 x 6,2 x 26,8 mm |
| Grænseflade-adaptere inkluderet | USB Type-A male - USB Type-C female |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Emballageindhold | Trådløst headset USB-C-modtager USB C til USB A-kabel (brug kun USB-A-adapteren med det medfølgende headset) Opladerkabel Transporttaske Brugervejledning |