Logitech Zone Vibe 100 White
headset
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Hvid |
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Afspil/pause, Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Kabellængde | 1,3 m |
| Optimeret til | Microsoft Teams, Google Meet, Zoom |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Impedens | 45 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 118 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Folde mikrofon | Ja |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 240 mAh |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 20 t |
| Taletid | 18 t |
| Opladningskilde | USB |
| Antal understøttede batterier | 1 |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 169,7 mm |
| Dybde | 73 mm |
| Højde | 183 mm |
| Vægt | 185 g |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 75,4 x 19,3 x 98,6 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 82 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 198 mm |
| Pakkevægt | 380 g |
Emballage indhold
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Etui | Ja |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 206 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 362 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 237 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,99 kg |
Tekniske detaljer
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 25% |
Leverandørfunktioner
| Batteriets levetid | 1200 min. |
Andre funktioner
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Emballageindhold | Trådløse hovedtelefoner USB C-opladerkabel Transporttaske Brugervejledning |