Logitech UC Zone Wireless
headset
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Grafit |
| Betjeningstaster | Multitast, Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Sammenfoldelig | Ja |
| Kabellængde | 1,3 m |
| LED-indikatorer | Ja |
| Optimeret til | Unified communications (UC) |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 30 - 13000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 85 - 20000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -3 dB |
| Antal mikrofoner | 2 |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Støjreducerende kontakt | Ja |
| Folde mikrofon | Ja |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 14 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 16 t |
| Batterikapacitet | 400 mAh; 1,44 Wh |
| Opladningskilde | USB |
| Taletid (ANC tændt) | 14 t |
| Taletid (ANC slukket) | 15 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Trådløs opladning | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 176,7 mm |
| Dybde | 70,7 mm |
| Højde | 174,7 mm |
| Vægt | 180,8 g |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 70,7 x 16,4 x 70,7 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 185 mm |
| Pakkedybde | 232 mm |
| Pakkehøjde | 81 mm |
| Pakkevægt | 458,7 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Etui | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 243 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 331 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 202 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,25 kg |
Andre funktioner
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 13,6 x 6 x 21,5 mm |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Grænseflade-adaptere inkluderet | USB Type-C hanstik - USB Type-A hunstik |
| Emballageindhold | Trådløst headset USB-A-modtager USB-C adapter Opladerkabel Transporttaske Brugervejledning |