Media-Tech NEMESIS MT3574
headset - USB
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Spil |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| Kabellængde | 1,9 m |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 110 dB |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Tilslutning af mikrofon | USB |
| Mikrofon mute | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 180 g |
Andre funktioner
| Ekstern kontrolenhed interface | USB |
| Kapsel diameter | 4 cm |