Logitech Zone Wireless 2
headset
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Lyserød |
| Betjeningstaster | Slå lyden fra, Afspil/pause, Track <, Nummer >, Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Antal parrede enheder husket | 8 |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP, SPP |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde (sigtelinje) | 50 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Hybrid støjreduktion | Ja |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 5 |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
Batteri
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 40 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 22 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Taletid (ANC tændt) | 15 t |
| Opladningskilde | USB |
| Hurtig opladningstid | 5 min. |
| Taletid (ANC slukket) | 18 t |
| Trådløs opladning | Ja |
Musikafspiller
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC), Post-Consumer Recycled Plastic |
Vægt & størrelser
| Bredde | 179,1 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 183,9 mm |
| Vægt | 230 g |
Emballage indhold
| Lydadaptere inkluderet | USB |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-C |
| Etui | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Antal | 1 |
Andre funktioner
| aptX-teknologi | Ja |
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 12,4 x 6,5 x 26,6 mm |
| Equalizer | Ja |
| Brugervejledning | Ja |