Logitech Zone Wired MSFT Teams
headset - USB-C
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Grafit |
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Slå lyden fra, Afspil/pause, Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | I-linje kontrolenhed |
| Kontroltype | Knapper |
| Kabellængde | 1,9 m |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 16000 Hz |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 16000 Hz |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 99 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 16000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -48 dB |
| Mikrofonretningstype | Envejs/Omnidirektionel mikrofon |
| Folde mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Mikrofon mute | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 179,7 mm |
| Dybde | 66,8 mm |
| Højde | 165,9 mm |
| Vægt | 211 g |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 65,84 x 18,75 x 65,84 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 194 mm |
| Pakkedybde | 232 mm |
| Pakkehøjde | 81 mm |
| Pakkevægt | 474 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Etui | Ja |
| Batterier inkluderet | Ingen |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 246 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 333 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 215 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,28 kg |
Andre funktioner
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 15,4 x 7,9 x 21,5 mm |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Grænseflade-adaptere inkluderet | USB Type-A male - USB Type-C female |
| Emballageindhold | Headset med knapper på ledningen og USB-C-stik USB-A adapter (brug kun USB-A-adapteren med det medfølgende headset) Transporttaske Brugervejledning |