Logitech Wired Personal Video Collaboration Kit
videokonferencepakke
Video
| HD-type | Fuld HD |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080p |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 1280x720@30fps, 1920x1080@30fps |
| Understøttede videoformater | H.264 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Line-out impedans | 32 ohm (Ω) |
| Maksimal indgangseffekt (hovedtelefon) | 30 mW |
Præstation
| Antal personer | 1 person(er) |
| Produkttype | Personligt videokonferencesystem; Personligt videokonferencesystem |
| Produktfarve | Grafit; Grafit |
| Stativmontering understøttes | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
Kamera
| Megapixel | 3 MP |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 1,2x |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 78° |
| Fokusindstilling | Automatisk |
| Hvidbalance | Automatisk |
Mikrofon
| Mikrofon frekvens | 100 - 16000 Hz; 100 - 16000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -48 dB; -48 dB |
| Mikrofonretningstype | Envejs; Envejs |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja; Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja; Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 203 mm; 203 mm |
| Pakkedybde | 326 mm; 326 mm |
| Pakkehøjde | 86 mm; 86 mm |
| Pakkevægt | 877 g; 877 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 335 mm; 335 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 351 mm; 351 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 220 mm; 220 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 3,92 kg; 3,92 kg |
Funktioner
| Telepresence | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
Vægt & størrelser
| Bredde | 179,7 mm; 179,7 mm |
| Dybde | 66,8 mm; 66,8 mm |
| Kamera dimensioner (BxDxH) | 126 x 45 x 73 mm |
| Højde | 165,9 mm; 165,9 mm |
| Kamera vægt | 170 g |
| Vægt | 211 g; 211 g |
| Headsettets mål (BxHxD) | 179,73 x 66,77 x 165,93 mm |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 65,84 x 18,75 x 65,84 mm; 65,84 x 18,75 x 65,84 mm |
Emballage indhold
| Headset inkluderet | Ja |
| Strømkabellængde | 1,83 m |
| Kabler inkluderet | USB; USB |
| Batterier inkluderet | Ingen |
| Mikrofon inkluderet | Ja |
| Kamera inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 15,4 x 7,9 x 21,5 mm; 15,4 x 7,9 x 21,5 mm |
| Andre understøttede operativsystemer | Linux; Linux |
| Frekvensområde | 20 - 16000 Hz; 20 - 16000 Hz |
| Driver diameter | 4 cm; 4 cm |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
| Emballageindhold | Zone Wired-headset med knapper på ledningen og USB-C-stik USB-A-adapter Transporttaske til headset C925e-webkamera Brugervejledning til headset og webkamera; Zone Wired-headset med knapper på ledningen og USB-C-stik USB-A-adapter Transporttaske til headset C925e-webkamera Brugervejledning til headset og webkamera |