Elgato Game Capture 4K S
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ingen |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Videooptagelse med opløsning (maks.) | 3840 x 2160 pixel |
| Kabellængde | 1,5 m |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Taiwan |
Video
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Maksimum billedhastighed | 60 fps |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080p, 1440p, 2160p |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HSMI-indgang | 1 |
| Antal HDMI-udgange | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Andre understøttede operativsystemer | iPadOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 112 mm |
| Dybde | 18 mm |
| Højde | 72 mm |
| Vægt | 90 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, USB Type-C |
