PNY Quadro RTX PRO 5000 Blackwell 72GB GDDR7 4xDP
Processor
| Grafikprocessor | NVIDIA |
| Grafikprocessor familie | RTX PRO 5000 |
| CUDA-kerner | 14080 |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
Præstation
| Blackwell | |
| Hukommelsesteknologi | GDDR7 |
| DirectX-version | 12,0 |
| OpenGL-version | 4,6 |
| NPU-ydeevne op til | 2064 TOPs |
Hukommelse
| Hukommelsesbus | 384 Bit |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 1344 GB/sek. |
Andre funktioner
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Antal understøttede skærme | 4 |
| Antal DisplayPorts | 4 |
Porte & Grænseflader
| DisplayPort-version | 2.1b |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 300 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 16-pin |
Design
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
Systemkrav
| Understøttede Linux-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Red Hat Enterprise Linux 7.x, SUSE Linux 15.x, Ubuntu 18.04, FreeBSD 11.x, Solaris |