Severin EK 3168
Funktioner
| Æg kapacitet | 6 æg |
| Husmateriale | Rustfrit stål |
| Pochering funktion | Ja |
| Pochering volumen (æg) | 2 |
| Justerbar tilberedningsgrad | Ja |
| Æggekonsistens | Hård, Mellem, Blød |
| Alarm klar | Ja |
| Tænd- og slukkontakt med lys | Ja |
| Integreret timer | Ja |
| Timer type | Digital |
| Antal æg holdere | 1 |
| Indkapslet varmeelement | Ja |
| Kontroltype | Dreje |
| Ledningslængde | 0,7 m |
| Strømindikatorlys | Ja |
| Sikring mod tørkogning | Ja |
| Låg med dampudstødning | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Produktfarve | Sort, Rød, Rustfrit stål, Transparent |
| Lydalarm | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 420 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 190 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 136 mm |
| Vægt | 788 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 258 mm |
| Pakkedybde | 185 mm |
| Pakkehøjde | 155 mm |
| Pakkevægt | 1,11 kg |
Andre funktioner
| Indeholder ikke | Bisphenol A (BPA) |