HPE FlexNetwork 5520 24G PoE+ 4SFP+ HI 1-slot Switch
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24; 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP + modulslots | 4; 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
Netværk
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 288 Gbit/sek.; 288 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 180 Mpps |
| MAC adresselabel | 32768 entries; 32768 entries |
| Latens (1 Gbps) | 5 µs; 5 µs |
| Latens (10 Gps) | 3 µs; 3 µs |
| Pakke bufferlager | 4 MB; 4 MB |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Produktfarve | Sort; Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 9 |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
| Flashhukommelse | 512 MB; 512 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm; Vekselstrøm/jævnstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 90 - 264 V |
| DC indgangsspænding | 36 - 72 V |
| Strømforbrug (maks.) | 1110 W |
| Strømforbrug note | 1110W (maximum) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 720 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1000 Mb Latency: < 5 µs 10 Gbps Latency: < 3 µs |
| Målstyring | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; SNMP manager |
| I/O-porte | (24) RJ-45 autosensing 100/1000 BASE-T ports( PoE+); Duplex: Ports 1-24 support 10BASE-T/100BASE-TX, 1000BASE-T (full only), (4) SFP+ 1/10GbE ports, (1) port expansion module slot. |
| Hukommelse og processor | 2 GB SDRAM; Packet buffer size: 4 MB, 512 MB flash |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C; -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95%; 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm; 460 mm |
| Dybde | 460 mm; 440 mm |
| Højde | 43,6 mm; 43,6 mm |
| Vægt | 9,2 kg |