HPE FlexFabric 5945 48SFP28 8QSFP28
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100); Fast Ethernet (10/100) |
| QSFP28-portmængde | 8; 8 |
| SSFP28-portmængde | 48; 48 |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 4000 Gbit/sek. |
| Pakke bufferlager | 32 MB; 32 MB |
Design
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort; Sort |
Præstation
| Hukommelsestype | SDRAM; SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 1024 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| DC indgangsspænding | 48 - 60 V |
| Strømforbrug (maks.) | 650 W; 650 W |
| Strømforbrug note | 650W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | < 1 μs (64-byte packets) |
| Hukommelse og processor | 1 GB flash Packet buffer size: 16 MB, 4 GB SDRAM or 32 MB 8 GB SDRAM |
| Målstyring | HPE Networking Intelligent Management Center (IMC) Command-line interface (CLI) Out-of-band management Simple Network Management Protocol (SNMP) Telnet File Transfer Protocol (FTP) Additional ports: - 1 x console port - 1 x mini USB port - 1 x USB port - 2 x out-of-band management ports (one fiber and one copper port) |
| Ventilator | 5 fan tray slots (minimum five required) |
| I/O-porte | 48 x 25G SFP28 ports 8 x 100G QSFP28 ports 2 x 1G SFP ports Supports 48 x 10/25GbE and 8 x 100GbE fixed ports, or up to 80 x 10GbE ports when using splitter cables. |
| Vægt (efter britisk standard) | 10,1 kg (22.3 Pund) |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Varmeafgivelse | 1381 BUT/t; 1381 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm; 440 mm |
| Dybde | 460 mm; 460 mm |
| Højde | 43,6 mm; 43,6 mm |
| Vægt | 10,1 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |