HPE Aruba Networking Networking Instant On Switch 8p Gigabit CL4 PoE 64W 1430 Ikke administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Hvid
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret; Ikke administreret |
| Switch lag | L2; L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8; 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z; IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen; Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T; 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja; Ja |
| Halv dupleks | Ja; Ja |
| Auto-sensing | Ja; Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s; 10,100,1000 Mbit/s |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 11,9 Mpps; 11,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 8192 entries; 8192 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 2,7 µs; 2,7 µs |
| Latens (1 Gbps) | 1,8 µs; 1,8 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Jumbo rammer | 9216; 9216 |
| Pakke bufferlager | 2 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
Præstation
| Ventilatorfri | Ja; Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Antal strømforsyninger | 1; 1 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 90 W |
| Strømforbrug note | Maximum: 90W Idle: 4.1W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 64 W |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 0,771 kg (1.7 Pund) |
| Målstyring | Unmanaged |
| Hukommelse og processor | 128Kb EEPROM; Packet buffer size: 2.0 Mb |
| I/O-porte | 8 RJ-45 autosensing 10/100/1000 Class 4 PoE ports (IEEE 802.3 Type 10 BASE-T, IEEE 802.3u Type 100 BASETX, IEEE 802.3ab Type 1000 BASE-T) Duplex: 10 BASE-T/100 BASE-TX: half or full; 1000 BASE-T: full only |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 150,1 x 177 x 37,1 mm (5.91 x 6.97 x 1.46") |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90%; 15 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 177 mm |
| Højde | 37 mm |
| Vægt | 770 g |