HPE Aruba Networking Networking Instant On Switch 24p Gigabit 2p 10GBT 2p SFP+ 1960 Administreret L2+ Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Hvid
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L2+; L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
| Webbaseret administration | Ja; Ja |
| Cloud-administreret | Ja; Ja |
| System hændelseslog | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24; 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 2; 2 |
| Antal SFP + modulslots | 2; 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z; IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
| Port-spejlning | Ja; Ja |
| Fuld duplex | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja; Ja |
| Link aggregering | Ja; Ja |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
| Auto-sensing | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries; 16000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 4,4 µs; 4,4 µs |
| Latens (1 Gbps) | 2,2 µs; 2,2 µs |
| Latens (10 Gps) | 1,1 µs; 1,1 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Jumbo rammer | 9216; 9216 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping; DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja; Ja |
| IGMP snooping | Ja; Ja |
| Godkendelse | Portbaseret godkendelse; Portbaseret godkendelse |
| Godkendelsestype | RADIUS; RADIUS |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja; Ja |
Protokoller
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL); IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
| IPv4 FIB indtastninger | 32; 32 |
| IPv6 FIB indtastninger | 32; 32 |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
Præstation
| Fysisk stabling | 4 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9; ARM Cortex-A9 |
| Processorfrekvens | 800 MHz; 800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Flashhukommelse | 512 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 80 W |
| Strømforbrug note | Maximum: 100-127V: 60W 200-220V: 80W Idle: 100-127V: 30W 200-220V: 40W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen; Ingen |
Andre funktioner
| I/O-porte | 24 RJ-45 autosensing 10/100/1000 BASE-T ports (IEEE 802.3u Type 100BASE-TX, IEEE 802.3ab Type 1000BASE-T, IEEE 802.an 10GBASE-T); Duplex: 100 BASE-TX: half or full; 1000 BASE-T: full only 10 GBASE-T: full only 2 SFP+ 10 GbE ports 2 RJ-45 autosensing 100/1000/10 GBASE-T ports |
| Målstyring | HPE Networking Instant On Cloud; Web browser; SNMP Manager |
| Vægt (efter britisk standard) | 3,95 kg (8.7 Pund) |
| Hukommelse og processor | Single-Core ARM v7 Cortex-A9 @800 MHz; 1 GB DDR3; 512 MB NAND flash; Packet buffer size: 1.5 MB |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90%; 15 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m; 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 350,5 mm |
| Dybde | 442,5 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,9 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |