HPE Aruba Networking CX 6300M 48p SR10 1G/2.5G/5G/10G PTP/AVB Class8 PoE 4p 100G MACsec Switch
switch - kun vandret overflademontering - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L3; L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 45; 45 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000); 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal USB type-C-porte | 1; 1 |
| Port til konsol | RJ-45/USB Type-C; RJ-45/USB Type-C |
| QSFP28-portmængde | 4; 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt; IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| 10G understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 1760 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 1310 Mpps |
| Pakke bufferlager | 32 MB; 32 MB |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, OSPF; BGP, OSPF |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort; Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 10 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8000 MB |
| Flashhukommelse | 32000 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | PoE; PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen; Ingen |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Strømforbrug note | With single JL086A PSU: Idle: 207W 100% Traffic Rate: 283W With single JL087A PSU: Idle: 208W 100% Traffic Rate: 282W With single JL670A PSU: Idle: 211W 100% Traffic Rate: 283W |
| Strømforsyning note | 2 field-replaceable, hot-swappable power supply slots 1 minimum power supply required (ordered separately). Supported PSUs JL086A, JL087A, JL670A and JL758A. |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 90 W; 90 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 2640 W |
Andre funktioner
| Reaktionstid | 1 Gbps: 4.24 μs 10 Gbps: 1.50 μs 25 Gbps: 2.91 μs 50 Gbps: 3.49 μs |
| Hukommelse og processor | Quad Core Arm Cortex™ A72 @ 1.8GHz, 8 GB DDR4, 32 GB eMMC 32 MB Shared Packet Buffer Memory |
| Vægt (efter britisk standard) | 6,02 kg (13.3 Pund) |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| I/O-porte | 48 x HPE Smart Rate 100 M [5]/1G/2.5G/5G/10G BaseT Class 8 PoE ports supporting up to 90W per port (MACsec) 4 x 10G/25G/40G/100G QSFP/QSFP28 ports (MACsec) Supports PoE standards IEEE 802.3af, 802.3at and 802.3bt (up to 90W) 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port 1 x OOBM port 1 x RJ-45 console port |
| Ventilator | Switch has three fan tray slots and comes with three JL714A fan trays installed. Minimum three fan trays required. Fan trays are field replaceable and hot‑swappable. Each fan tray contains two fans. |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 44 mm; 44 mm |
| Vægt | 6,02 kg |
Logistik data
| Klasse for farligt gods | Klasse 8; Klasse 8 |