HyperX Cloud Mini
headset - 3,5 mm jackstik
Præstation
| Produkttype | Headset; Headset |
| Bæremåde | Headset; Headset |
| Anbefalet brug | Spil; Spil |
| Headset type | Binaural; Binaural |
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
| Betjeningstaster | Volume -, Slå lyden fra, Volume +; Volume -, Slå lyden fra, Volume + |
| Farvenavn | White |
| Volumenkontrol | Knap; Knap |
| Kontrolenhedstype | I-linje kontrolenhed; I-linje kontrolenhed |
| Kontroltype | Knapper; Knapper |
| Oprindelsesland | Kina, Thailand |
| Kompatible produkter | PC, Xbox, Nintendo Switch, Steam Deck, PlayStation 4, PlayStation 5, Mobile, Chromebook.; PC, Xbox, Nintendo Switch, Steam Deck, PlayStation 4, PlayStation 5, Mobile, Chromebook. |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs; Trådløs |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-version | 5.3; 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP; A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Trådløs rækkevidde | 20 m; 20 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural; Supraaural |
| Akustisk system | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz; 20 - 20000 Hz |
| Impedens | 94 ohm (Ω); 94 ohm (Ω) |
| Magnet-type | Neodym; Neodym |
| Drivertype | Dynamisk; Dynamisk |
| Driverenhed | 3 cm; 3 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| klirfaktor (THD) | 2%; 2% |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget; Indbygget |
| Mikrofon sensitivitet | -40,5 dB; -40,5 dB |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt; Omniretningsbestemt |
Batteri
| Batteridrevet | Ja; Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri; Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Opladningstid for batteri | 2 t; 2 t |
Vægt & størrelser
| Vægt | 132 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen; Ingen |
| Hurtig start guide | Ja; Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C; USB Type-A til USB Type-C |
| Kassens indhold | HyperX Cloud Mini, startvejledning |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ingen; Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja; Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 3 W; 3 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 15 W; 15 W |
Leverandørfunktioner
| Batteriets levetid | 1500 min.; 1500 min. |
| Opladningstid | 120 min.; 120 min. |
Andre funktioner
| UNSPSC-kode | 52161514 |
| Strømforbrug (typisk) | 3 W |