Corsair Strømforsyning
150 mm - 86 mm - 160 mm - 2.890 g
Strømstyring
| Total effekt | 850 W; 850 W; 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz; 47 - 63 Hz; 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 5 - 10 A; 5 - 10 A; 10 - 5 A |
| Kombineret effekt (+12 V) | 850 W |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A; 20 A; 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A; 3 A; 3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A; 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 70,8 A; 70,8 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | OVP, OPP, SCP, OTP, OCP, UVP; Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding, Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm; 150 mm; 150 mm |
| Dybde | 160 mm; 160 mm; 160 mm |
| Højde | 86 mm; 86 mm; 86 mm |
| Vægt | 2.890 g; 2.890 g; 2890,00 g |
Design
| Ventilator diameter | 140 mm; 140 mm; 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Lejeteknologi | FDB; Fluid Dynamic Bearing; FDB |
| ATX-version | 3.1; 3,1; 3,1 |
| 105 °C | |
| Kontroltilstand | Manuel |
| Lydløs tilstand | Ja |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold; 80 PLUS Gold |
| Blæser hastighedskontrol | Ja |
Porte & Grænseflader
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja; 1 |
| EPS strømstik (8-pin) | 2; 2 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4; 4; 2 |
| PCI Express strømstik (16-bens) | 1; 1 |
| Antal SATA strømstik | 9; 9; 9 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4; 4; 4 |
| Kabeltype | Type 5; Type 5 |
| PCI Express stik | Ja |
Andre funktioner
| Forbedret kabelstyring | Ja; Ja |
| Garantiperiode | 10 år |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Funktioner
| Modulært | Ja; Ja |
Display
| Teknologi | Japanese electrolytic |