Dyson Pure Cool Me
klingeløs køleblæser/renser
Funktioner
| Luftrensningshastighed | 925,2 m³/t |
| Støjniveau | 59 dB |
| Antal hastigheder | 10 |
| Timer | Ja |
| Timer varighed (maksimum) | 8 t |
| Luftrensernes funktioner | Nedkøling, Ventilator |
| Standby-funktion | Ingen |
| Slumretimer | Ja |
| Oscillationsvinkel | 70° |
| Luftstrøm | 257 l/s |
| Automatisk tilstand | Ingen |
| Nattilstand | Ja |
| Fjernbetjent | Ja |
| Ledningslængde | 1,856 m |
| Velegnet til allergikere | Ja |
| Støjniveau (nattilstand) | 43,5 dB |
| Lufthastighed | 3,2 m/s |
Design
| Produktfarve | Sølv, Hvid |
| Kontroltype | Knapper |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LCD |
| Placering | Skrivebord, Bord |
Filtrering
| HEPA-filter | Ja |
| Aktivt kulstoffilter (AC) | Ja |
| Filterudskiftning påkrævet | Ja |
| Filter levetid (maks.) | 12 måned(er) |
| Aftageligt filter | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 40 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Batteritype | CR2032L |
Vægt & størrelser
| Dybde | 245 mm |
| Bredde | 245 mm |
| Vægt | 2,8 kg |
| Højde | 401 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 273 mm |
| Pakkedybde | 273 mm |
| Pakkehøjde | 450 mm |
| Pakkevægt | 4,87 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Luftfilter | Ja |