Dreame D10 Plus Gen 2 0,4 L Hvid
Design
| Støvbeholder type | Støvpose |
| Produktfarve | Hvid |
| Støvbeholder-type (base) | Støvpose |
| Fjernbetjent | Ja |
| Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening | Ja |
| Stødbeskytter | Ja |
Præstation
| Vådmopping | Ja |
| Støvkapacitet (støvsuger) | 0,4 L |
| Støvkapacitet (total) | 4 L |
| Vandtank volumen | 0,15 L |
| Programmeringsfunktion | Ja |
| Automatisk rutefastlæggelse | Ja |
| Selvtømmende støvbeholder | Ja |
| Automatisk returnering til base station | Ja |
| Basisstation funktioner | Opladning, Purification |
| Detektering af trapper | Ja |
| Detektering af forhindringer | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Wi-Fi | Ja |
| Antal børster | 1 |
| Børstetype | Rørbørste |
| Oprindelsesland | Kina |
| Forsinket start-timer | Ja |
| Timer | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Kantgenkendelse | Ja |
| Understøttede gulvflader | Gulvtæppe, Hårdt gulv, Laminat, Linoleum, Parket, Fliser, Vinyl, Træ |
| Navigationstype | Laser Distance Sensor (LDS), Smart |
| Integrerede sensorer | Laser |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Støjniveau | 74 dB |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Lydløs tilstand | Ingen |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 5200 mAh |
| Batterispænding | 14,4 V |
| Kørselstid | 285 min. |
| Opladningstid | 6 t |
| Genopladelig | Ja |
Batteri
| Indikator for batteriniveau | Ja |
| Genopladeligt batteri | Ja |
Vægt & størrelser
| Diameter | 35 cm |
| Højde | 96,3 mm |
| Bredde | 350 mm |
| Dybde | 350 mm |
| Vægt | 3,23 kg |
| Basestation dimensioner (B x D x H) | 406 x 298 x 427 mm |
| Basestation vægt | 3,75 kg |
Emballage indhold
| Virtuel bærer inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
| Basestation | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Strømledning inkluderet | Ja |
| Dockingstation inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Sugekraft | 6000 Pa |