De'Longhi Lattissima Pro EN 750.MB
kaffemaskine med capuccinatore - 19 bar
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| Kaffekapsel/pudesystem | Nespresso |
| Maksimalt driftstryk | 19 bar |
| Indbygget kværn | Ingen |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Mælketank | Ja |
| Mælketank volumen | 0,5 L |
| Mælke tilføjelsestype | Automatisk |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Kopvarmer | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Produkttype | Kapsel kaffemaskine |
| Vandtank volumen | 1,3 L |
| Kaffetype | Kaffekapsel |
| Automatisk anti-kalk | Ja |
| Selvrensende | Ja |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ja |
| Fremstilling af Latte Macchiato | Ja |
| Fremstilling af Mocha | Ja |
| Fremstillng af varm mælk | Ja |
Ergonomisk
| Husmateriale | Aluminium |
| Kontroltype | Dreje, Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Beholder til brugte kapsler volumen | 15 stk |
| Produktfarve | Aluminium, Sort |
| Dryp/tud justering | Lodret |
| Indbygget lys | Ja |
| Indikatorlampe | Ja |
| Justerbar højde på kopholder | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1400 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220–240 |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 194 mm |
| Højde | 332 mm |
| Vægt | 2,95 kg |
Andre funktioner
| Fuldautomatisk | Kaffe & Mælk |