D-Link DXS 1210-28T
switch - 28 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 24 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| SSFP28-portmængde | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Understøttede kabeltyper | Cat6, Cat6a, Cat7 |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 680 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 505,92 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) regler | 256 |
| IGMP snooping | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1/v2c/v3 |
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Hastighed |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 51,9 dB |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 87,3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 441 mm |
| Dybde | 209,5 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,07 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE Class A FCC Class A VCCI Class A IC BSMI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |