D-Link DGS 1100-05PDV2
switch - 5 porte - smart
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10000 Mbit/s |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Management VLAN, Port-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 7,44 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Antal trunks | 1 |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 1 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| IGMP snooping | Ja |
| IGMP indtastninger | 128 |
| Algoritmer for køplanlægning | Weighted Round Robin (WRR) |
| SSH/SSL support | Ja |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
| MAC adresse indtastninger | Statisk MAC adresse indtastninger |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Flashhukommelse | 2 MB |
| Støjniveau | 0 dB |
| Ventilatorfri | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2357475 t |
Strømstyring
| Strømkilde | PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Strømforbrug (typisk) | 3,24 W |
| Strømforbrug (maks.) | 24,08 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 18 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 97 mm |
| Højde | 28 mm |
| Vægt | 380 g |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, Federal Communications Commission (FCC), Lavspændingsdirektivet (LVD), VCCI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |