Cudy WE4000 netværkskort Intern WLAN / Bluetooth 2400 Mbit/s
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | WLAN / Bluetooth |
| PCI-kort formfaktor | Fuld højde (lav profil) |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2400 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 574,2402 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | OFDMA |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA3 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| LAN Kontroller | Intel AX200NGW |
Design
| Komponent til | PC |
| Intern | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenne | Ja |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 72 mm |
| Dybde | 46 mm |
| Højde | 1,6 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Koaksial |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Ressource CD | Ja |
| Bluetooth header kabel | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Andre funktioner
| Beslagshøjde | Low-Profile (LP) / Full-Height (FH) |