AP-567 EG OUTDOOR 11AX AP STOCK
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4GHz), 20/40/80 (5GHz), peak data rate 1.49 Gbps, maximum data rate 1.78 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO | Ja |
Design
| Anbefalet brug | Udendørs |
Antenne
| Antenneretningstype | Retningsbestemt |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.3.0.0 |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
Vægt & størrelser
| Bredde | 165 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 165 mm |
| Vægt | 1,09 kg |
Andre funktioner
| I/O-porte | E0: 10/100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,09 kg (2.4 Pund) |