8 PORT NETVÆRK SWITCH,
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Fast Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| DC indgangsspænding | 5 V |
| Indgangsstrøm | 0.6 A |
| Indgangsspænding | 5 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Strøm-LED | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 50 mm |
| Dybde | 138 mm |
| Højde | 265 mm |
| Vægt | 269 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Certificering | FCC Class B, CE, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |