8-PORT GIGABIT ETHERNET
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat5 |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 200 Mpps |
| MAC adresselabel | 2048 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14800 pps |
Design
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
Præstation
| Bufferstørrelse | 256 KB |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| DC indgangsspænding | 5 V |
| Indgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 78 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 28 mm |
| Vægt | 328,5 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Certificering | FCC Class B, CE, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |