8-Port Gigabit Desktop Switch
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 9 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3u, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab |
| 10G understøttelse | Ingen |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 18 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 13,3 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | FCC Class A, CE |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Strømforbrug (maks.) | 100 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 100 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 168 mm |
| Dybde | 94 mm |
| Højde | 32 mm |
| Vægt | 419 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |