Samsung WW4900T WW90T4048EE vaskemaskine
frontbetjening - fritstående - hvid
Design
| Placering af apparat | Fritstående |
| Ilægningstype | Front-læsning |
| Produktfarve | Hvid |
| Inverter-teknologi | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
| Døråbning | Sideåbning |
| Dørhængsel | Højre |
| Dør farve | Hvid |
| Døråbningsvinkel | 90° |
| Ledningslængde | 1,8 m |
| Dispenser skuffetype | 3-vejs |
| Tromle volumen | 61 L |
Præstation
| Tromlekapacitet | 9 kg |
| Maksimal centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
| Spin-tørre klasse | B |
| Antal vaskeprogrammer | 12 |
| Støjemissionsklasse | A |
| Støjniveau (centrifugering) | 72 dB |
| Forsinket start-timer | Ja |
| Cyklustid (maks.) | 228 min. |
| Vaskeprogrammer | Kold, Farve, Bomuld, Delikat / silke, Nem pleje, Eco, Hygiejnisk luftfrisker, Intensiv/udendørs, Mix, Forvask, Hurtig, Skyl og centrifuger, Uld |
| Justerbar centrifugeringshastighed | Ja |
| Minimum centrifugeringshastighed | 400 rpm |
| Balance system | Ja |
| Justerbar temperatur | Ja |
| Skum kontrol system | Ja |
| AquaStop funktion | Ja |
| Minimum vandstrømningstryk | 50 kPa |
| Maksimalt vandstrømningstryk | 800 kPa |
Ergonomisk
| Børnesikring | Ja |
| Selvrensende | Ja |
| Rengøring af tromle | Ja |
| Indikator for resterende tid | Ja |
| Lydalarm | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Justerbare fødder | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsskala | A++ to A |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Energiforbrug pr. 100 cyklusser | 49 kWh |
| Vandforbrug pr. cyklus | 50 L |
| Tilsluttet belastning | 2300 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Strøm | 10 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 600 mm |
| Dybde | 550 mm |
| Højde | 850 mm |
| Vægt | 65 kg |
| Dybde med lukket låge | 63,5 cm |
| Understøttede scanningstilstande | 107,2 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 670 mm |
| Pakkedybde | 660 mm |
| Pakkehøjde | 890 mm |
| Pakkevægt | 67 kg |