Samsung UE43AU6905K 6 Series - 43" LED-bagbelyst LCD TV - 4K
Display
| Skærm diagonal | 109,2 cm (43") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 2000 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Lydspejling | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.2 |
| Smart funktioner | Filmskaber, Film, Naturlig |
| Video-apps | Samsung TV Plus |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Lyddekodere | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Q-symfoni | Ja |
| Adaptiv lyd | Ja |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Webbrowser | Ja |
| HID support | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
| Skærmrammetype | 3 Uden bezel |
| Stativ type | Stativ på ben |
Præstation
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Spiltilstand | Ja |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Øko sensor | Ja |
| Understøttelse af tv-nøgle | Ja |
| Billedbehandlingsteknologi | Samsung Contrast Enhancer |
| Digital Clean View | Ja |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Billedgalleri | Ja |
| Understøttelse af IPv6 | Ja |
| Spilfunktioner | ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Understøttelse af Wireless Dex | Ja |
| Tv-lyd til mobilenhed | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-hurtigafbryder | Ja |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ingen |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Antal RF-porte | 2 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
Administrationsfunktioner
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 28 |
| Automatisk slukning | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 54 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 115 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 54 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 70 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsungs-teknologier (AV/TV) | Micro Dimming, Motion Xcelerator |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 958,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 217,5 mm |
| Højde (med stativ) | 630,9 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 958,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 80,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 568,2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 7,3 kg |
| Stativ bredde | 82,1 cm |
| Stativ dybde | 21,8 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1070 mm |
| Pakkedybde | 140 mm |
| Pakkehøjde | 657 mm |
| Pakkevægt | 10,5 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | TM2140A |
| E-manual | Ja |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 6.2 |