Samsung RL38T630DS9
køleskab/fryser - bund-fryser - fritstående - premium rustfrit stål-look
Design
| Placering af apparat | Fritstående |
| Produktfarve | Rustfrit stål |
| Dørhængsel | Højre |
| Kontroltype | Knapper |
| Inverter-teknologi | Ja |
Præstation
| Total netto kapacitet | 386 L |
| Klimaklasse | SN-T |
| Minimal driftstemperatur | 10 °C |
| Maksimal driftstemperatur | 43 °C |
| Støjemissionsklasse | B |
| Støjniveau | 35 dB |
| Vandbeholder | Ja |
| Vandforsyningstype | Vandtank |
Køleskab
| Køleskab, netto rumindhold | 272 L |
| Køleskab indvendigt lys | Ja |
| Lampe type | LED |
| No Frost (køleskab) | Ja |
| Multi-Airflow-system (køleskab) | Ja |
| Køleskab antal hylder/kurve | 4 |
| Antal grøntsagsskuffer | 1 |
| Køleskabsdøre | 3 |
| Æggebakke | Ja |
Fryser
| Fryser position | Bottom-placeret |
| Fryser, netto rumindhold | 114 L |
| Frysekapacitet | 13 kg/24t |
| Opbevaringstid under strømafbrydelse | 18 t |
| Stjernebedømmelse | 4* |
| No Frost (fryser) | Ja |
| Fryser antal hylder/kurve | 3 |
| Hurtig frys funktion | Ja |
| Isterning bakke | Ja |
Ergonomisk
| Åben dør alarm | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse | D |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Årligt energiforbrug | 211 kWh |
| Tilsluttet belastning | 2400 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 595 mm |
| Dybde | 658 mm |
| Højde | 2030 mm |
| Vægt | 80 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 637 mm |
| Pakkedybde | 740 mm |
| Pakkehøjde | 2108 mm |
| Pakkevægt | 83 kg |