Samsung QE55LST7TCU The Terrace LS Series
55" QLED TV - 4K - udendørs
Display
| Skærm diagonal | 139,7 cm (55") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 4400 |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærm diagonal (metrisk) | 138 cm |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Skærm spejling | Ja |
| Lydspejling | Ja |
| Understøtter Apple AirPlay 2 | Ja |
| Musik apps | Amazon Music, Apple Music, BBC Sounds, Deezer, Spotify, Tidal |
| Video-apps | Amazon Prime Video, Apple TV, BBC iPlayer, BritBox, Disney+, ITV Hub, My5, NOW TV, Netflix, Rakuten TV, YouTube |
| Sports-apps | BT Sport |
| Livsstils-apps | TikTok |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Lyddekodere | Dolby Digital Plus |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Webbrowser | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Husmateriale | Metal |
Præstation
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Teknologi til dæmpning af baggrundsbelysning | Local Dimming |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Understøttelse af MBR | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Antal HDMI-porte | 3 |
Administrationsfunktioner
| Stemmestyring | Ja |
| Stemmeguide | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 253 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 370 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 102 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 112 kWh |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1247,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 59,8 mm |
| Højde (med stativ) | 720,9 mm |
| Vægt (med stativ) | 29,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1247,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 59,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 720,9 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1404 mm |
| Pakkedybde | 208 mm |
| Pakkehøjde | 846 mm |
| Pakkevægt | 37,2 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 7.6 |