Samsung QE50Q60BAU Q60B Series
50" LED-bagbelyst LCD TV - QLED - 4K
Display
| Skærm diagonal | 127 cm (50") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Justeringer af skærmformat | Zoom |
| Oprindelig opdateringshastighed | 50 Hz |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Højeste luminansforhold | 100% |
TV-tuner
| Tuner type | Digital |
| System for digitalt signalformat | DVB, DVB-S2, DVB-T2 |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Tidsforskydning | Ja |
| Lydspejling | Ja |
| Smart funktioner | Filmskaber |
| TV initierer spejling | Ja |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Q-symfoni | Ja |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Ja |
| Beskrivelse af lydforvalg | Ja |
| Adaptiv lyd | Ja |
| Musikvæg | Ja |
| Multirum | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Webbrowser | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Skærmrammetype | 3 Uden bezel |
Præstation
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG), Quantum HDR |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Øko sensor | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Understøttelse af IPv6 | Ja |
| Spilfunktioner | Game Motion Plus, Super Ultra Wide Game View |
| Tryk visning | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| Understøttelse af Wireless Dex | Ja |
| 361 kameraunderstøttelse | Ja |
| Understøttelse af MBR | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-hurtigafbryder | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
Administrationsfunktioner
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 27 |
| Automatisk slukning | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 140 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 68 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 102 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsungs-teknologier (AV/TV) | Motion Xcelerator |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1118,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 224 mm |
| Højde (med stativ) | 681,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 11,8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1118,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 25,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 644,1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 11,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1246 mm |
| Pakkedybde | 137 mm |
| Pakkehøjde | 771 mm |
| Pakkevægt | 16 kg |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 7.9 |