Samsung HG65Q60AAEU HQ60A Series
65" LED-bagbelyst LCD TV - QLED - 4K - for hotel / beværtning
Display
| Skærm diagonal | 165,1 cm (65") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 3100 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk) | 163,83 cm |
| Billedbehandlingsteknologi | Quantum Processor Lite |
| Farveområde | 100% |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 300 mm |
| Drejeligt stativ | Ingen |
| Skærmrammetype | 3 Uden bezel |
Præstation
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG), Quantum HDR |
| Smart TV | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk |
| Antal OSD sprog | 28 |
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | HbbTV 2.0.2 |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| Tændt tilstand | Ja |
| Billede-i-billede | Ingen |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Omgivende tilstand | Ja |
| Understøttelse af IPv6 | Ja |
| Understøttelse af MBR | Ja |
| Lydspejling | Ja |
| Digital Clean View | Ja |
Gæstfrihedsfunktioner
| Gæstfrihed hjemmemenu | Ja |
| Hotel kanalliste | Ja |
| Gæstfrihed plug and play | Ja |
| Velkomstsbesked | Ingen |
| Ur backup forsyning | Ja |
| Min kanal funktion | Ja |
| Software ur | Ingen |
| USB kloning | Ja |
| Smoovie kompatibilitet | Ingen |
| Undertekst funktion | Ja |
| Automatisk kildetilstand | Ingen |
| Vækkeur | Ja |
| Content management løsning | Samsung LYNK Cloud, Samsung LYNK DRM |
| Sikkerhedstilstand | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Antal RF-porte | 3 |
| RJ-12 porte, antal | 1 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Ethernet-broer (LAN-Out) | Ja |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Indbygget subwoofer | Ingen |
| Lydtilstande | Dolby Audio |
| Lyddekodere | Dolby Digital Plus |
| Bluetooth-lyd | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Webbrowser | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 102 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 170 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 102 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 171 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50-60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1450,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 281,8 mm |
| Højde (med stativ) | 871 mm |
| Vægt (med stativ) | 21,8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1450,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 25,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 831,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 20,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1612 mm |
| Pakkedybde | 164 mm |
| Pakkehøjde | 950 mm |
| Pakkevægt | 28,8 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | TM2180E |
| Batterier inkluderet | Ingen |
| Minivægbeslag medfølger | Ja |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | ATSC, DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Andre funktioner
| Wi-Fi Direct | Ja |
| H.Browser kompatibilitet | Ja |
| VESA-beslag inkluderet | Ja |
| TTX clock update (analogue) | Ingen |
| DLNA-certificeret (Digital Living Network Alliance) | Ja |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsungs-teknologier (AV/TV) | Contrast Enhancer, LED Clear Motion, Mobile Mirroring, Samsung TV Plus, Supreme UHD Dimming |