Samsung GQ75QN92BAT QN92B Series
75" LED-bagbelyst LCD TV - Neo QLED - 4K
Display
| Skærm diagonal | 190,5 cm (75") |
| HD-type | HD+ |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 6,5 ms |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærm diagonal (metrisk) | 189 cm |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HD |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ingen |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Version af operativsystem | TizenTM |
| Tidsforskydning | Ja |
| Lydspejling | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | HbbTV 2.0.3 |
| Smart funktioner | Spil |
| TV initierer spejling | Ja |
| Universal guide | Ja |
| Taleinteraktion i fjernfeltet | Ja |
Lyd
| Udgangseffekt (RMS) | 60 W |
| Lyddekodere | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Lydtilstande | Dolby Audio, Surround |
| Musikvæg | Ja |
| Aktiv stemmeforstærker (AVA) | Ja |
| Q-symfoni | Ja |
| Adaptiv lyd | Ja |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Ja |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Webbrowser | Ja |
Design
| Produktfarve | Sølv |
| Farvenavn | carbon silver |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 400 mm |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Rullevisning | Ingen |
| Rammeløst design | Ja |
| Introduktionsår | 2022 |
| Stativ type | Midterstativ |
Præstation
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Quantum HDR 2000 |
| Spiltilstand | Ja |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Omgivende tilstand | Ambient Mode+ |
| Øko sensor | Ja |
| Støjreduktion | Ingen |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Multi-skærm | Ja |
| Understøttelse af IPv6 | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Spilfunktioner | ALLM (Auto Low Latency Mode), Game Bar, Game Motion Plus, Super Ultra Wide Game View |
| Understøttelse af Wireless Dex | Ja |
| Adaptivt billede | Ja |
| 361 kameraunderstøttelse | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| Tryk visning | Ja |
| 361 understøttelse af videoafspiller | Ja |
| USB-optagelse | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.1 |
| HDMI-hurtigafbryder | Ja |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ingen |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Antal HDMI-porte | 4 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
Administrationsfunktioner
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Billede-i-billede | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 173 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 268 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 125 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 268 kWh |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsungs-teknologier (AV/TV) | Micro Dimming, Motion Xcelerator Turbo Pro |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1670 mm |
| Dybde (med stativ) | 317,9 mm |
| Højde (med stativ) | 1020 mm |
| Vægt (med stativ) | 44,8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1670 mm |
| Dybde (uden stativ) | 26,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 957,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 35 kg |
| Stativ bredde | 39 cm |
| Stativ dybde | 31,8 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1841 mm |
| Pakkedybde | 198 mm |
| Pakkehøjde | 1127 mm |
| Pakkevægt | 55 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | Premium Solar Smart Remote + numerical remote control incl. Batteries |
| E-manual | Ja |