Produkt nr: RF-AF140-B1
EAN: 5060301693535
Varenummer: F2876699
billigst-pricerunner
NZXT Aer F
NZXT Aer F
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-AF140-B1
EAN: 5060301693535
Varenummer: F2876699
På lager - forsendelse samme hverdag, ved bestilling inden kl. 16.00
(255,20 ekskl. moms)
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-AF140-B1
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Lydløs og effektiv køling til din computer med NZXT Aer F indsats med blæseren!
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 140 mm
Understøttede procesorsokler Ikke understøttet
Kompatibel processor serie Ikke understøttet
Omdrejningshastighed (min.) 500 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 21 dB
Støjniveau (høj hastighed) 35 dB
Mindste luftmængde 34.48 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 103.43 kubikfod/min.
Minimum lufttryk 0.15 mmH2O
Maksimalt lufttryk 1.42 mmH2O
Lejetype Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 1000 t
Design
Produktfarve Sort
Materiale Plast, Gummi
Antal blæsere 1 blæser(e)
Antal ventilatorblade 9
Ventilatorstik 4-polet
Certificering CE
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 3.84 W
Spænding 12 V
Strøm (maks.) 0.32 A
Vægt & størrelser
Ventilator dimensioner (BxDxH) 140 x 140 x 26 mm