NETGEAR Business WBE750
trådløs forbindelse - tri-band, PoE, 10G, insight - Wi-Fi 7 - cloud-administreret
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 11530 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 1147 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 5765 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 11530 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10000 Mbit/s |
| Gennemløbs datahastighed | 18400 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11be, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Båndstyring | Ja |
| Stråleformning | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSL/TLS, WPA, WPA2, WPA3 |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Service Set Identifier (SSID) funktioner | SSID-udsendelse |
| Antal SSID understøttet | 8 |
| Automatisk trådløs forsendelsessystem (WDS) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| DC spændingsområde | 12 V |
| Indgangsstrøm | 3.5 A |
Design
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Antenne
| Antenne type | Intern |
Vægt & størrelser
| Bredde | 266,6 mm |
| Dybde | 268,3 mm |
| Højde | 55,5 mm |
| Vægt | 2,31 kg |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Monteringssæt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |