ASUS ROG Gladius III Wireless AimPoint
mus - USB, Bluetooth 5.1, 2.4 GHz - sort
Mus inkl. musemåtte
=
Før
1.225,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.195,-
DKK
(956,00 ekskl. moms)
Mus
| Antal rullehjul | 1 |
| Rullende retning | Lodret |
| Formål | Spil |
| Enhedsgrænseflade | RF Wireless + Bluetooth + USB Type-A |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Bevægelsesopløsning | 36000 dpi |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Rulle type | Hjul |
| Programmerbare museknapper | Ja |
| Antal programmerbare knapper | 6 |
| Antal knapper | 6 |
| Knappernes holdbarhed (millioner klik) | 70 |
| Musens sporingshastighed | 650 tomme/sek. |
| Understøttelse af flere enheder | Ja |
| Acceleration (maks.) | 50 G |
| Afsøgningshastighed | 1000 Hz |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
Design
| Formfaktor | Højre hånd |
| Produktfarve | Sort |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Belysning | Ja |
Ergonomisk
| Kabellængde | 2 m |
Strømstyring
| Strømkilde | Batterier/kabel |
| Genopladelig | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 0,2923 W |
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 1,332 W |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
Vægt & størrelser
| Bredde | 123 mm |
| Dybde | 68 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 79 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Pakkebredde | 110 mm |
| Pakkedybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 75 mm |
| Pakkevægt | 267 g |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Emballageindhold | 1 x ROG Gladius III Wireless Aimpoint, 4 x ROG mouse grip tapes 1 x USB dongle, 1 x USB dongle extender, 1 x 2m ROG Paracord, 2 x Micro switches, 1 x ROG switch remover, 1 x ROG sticker, 1 set of ROG Mouse Feet, 1 x user manual, 1 x warranty booklet |