Viewsonic VX3418C-2K computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
Viewsonic VX3418C-2K computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Viewsonic VX3418C-2K computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
2.447,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.417,-
DKK
(1.933,60 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
Viewsonic VX3418C-2K computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Viewsonic VX3418C-2K computerskærm 86,4 cm (34") 3440 x 1440 pixel UltraWide Quad HD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
2.577,-
DKK
(2.061,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 34" |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Skærm diagonal (metrisk) | 87 cm |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 8 Bit |
| sRGB-dækning (typisk) | 104% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 120 mm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 0 - 60° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 25° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 31 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 47 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 47 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 51 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 808 mm |
| Dybde (med stativ) | 289.42 mm |
| Vægt (med stativ) | 6.6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 808 mm |
| Dybde (uden stativ) | 116.93 mm |
| Højde (uden stativ) | 363.92 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5.7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 990 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 472 mm |
| Pakkevægt | 8.8 kg |