Produkt nr: LS49DG950SUXEN
EAN: 8806095693385
Varenummer: F25122126
billigst-pricerunner
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG950SU skærm &#45 49" &#45 AMD FreeSync Premium Pro &#45 0,03ms
EU Energy Class G
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49DG950SUXEN
EAN: 8806095693385
Varenummer: F25122126
Ikke på lager, forventet levering ved bestilling 26/05-2026
(10.399,20 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49DG950SUXEN
Læs mere her
Samsung Odyssey OLED G9: Livagtig farver og lynhurtig respons
Den store 49\" skærm vil give dig en fordybende oplevelse med dens Dual Quad HD-opløsning på 5120x1440 ved 240Hz. Du vil ikke gå glip af noget med denne skærm, der er designet til at levere skarpe detaljer og flotte farver, som vil få dine spil til at springe til live.
Rengøringsspray til skærmen
=
Display
Skærm diagonal 124,5 cm (49")
Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
Vis antal farver 1 milliard farver
Synlig størrelse, horisontal 119,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,9 cm
Skærm diagonal (metrisk) 124 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Standard for farveskala DCI-P3
Farveområde 99%
Flimmerfri teknologi Ja
Operativsystem installeret Tizen
Multimedie
Udgangseffekt (RMS) 10 W
Indbyggede højttaler(e) Ja
Indbygget kamera Nej
Adaptive Sound Pro Ja
Design
Markedspositionering Smart
DisplayPort-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Nej
Netværk
Wi-Fi Ja
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.0
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 70 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 86 kWh
Strømforbrug (typisk) 70 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 230 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) 10 - 80 °C
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 1194,7 mm
Dybde (med stativ) 236,9 mm
Højde (med stativ) 529,3 mm
Vægt (med stativ) 12,9 kg
Bredde (uden stativ) 1194,7 mm
Dybde (uden stativ) 180,8 mm
Højde (uden stativ) 365 mm
Vægt (uden stativ) 9,2 kg
Emballeringsdata
Stativ type HAS-stativ
Pakkebredde 1352 mm
Pakkedybde 474 mm
Pakkehøjde 240 mm