Produkt nr: LS49DG910SUXEN
EAN: 8806095810669
Varenummer: F25135949
billigst-pricerunner
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG910SU skærm &#45 49" &#45 AMD FreeSync Premium Pro &#45 0,03ms
EU Energy Class G
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49DG910SUXEN
EAN: 8806095810669
Varenummer: F25135949
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(5.652,80 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49DG910SUXEN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Opdag en ny dimension af gaming med Samsung LS49DG910SUXEN Odyssey G9 G91SD! Oplev billedkvalitet i særklasse med OLED-teknologi og en imponerende opløsning på 5120 x 1440 pixels. Med en opdateringshastighed på 144 Hz og en responstid på blot 0,03 ms vil du opleve ultrasmooth gameplay som aldrig før.
Rengøringsspray til skærmen
Display
Skærm diagonal 124,5 cm (49")
Skærmopløsning 5120 x 1440 pixel
HD-type Dual QHD
Naturligt aspektforhold 32:9
Skærmteknologi OLED
Paneltype OLED
LED-baggrundsbelysning Nej
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 200 cd/m²
Responstid 0,03 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Skærm form Kurvet
Bedømmelse af skærmkrumning 1800R
Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
Maksimal opdateringshastighed 144 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1 milliard farver
Synlig størrelse, horisontal 119,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,9 cm
Skærm diagonal (metrisk) 124 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Farveområde 99%
Kvantepunktsfarveteknologi Ja
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Flimmerfri teknologi Ja
Spilfunktioner Super Arena Gaming UX
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget mikrofon Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sølv
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
Antal USB Type-C opstrømsporte Ja
Antal USB type-C downstream-porte 2
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
HDMI-version 2.1
Antal micro-HDMI-porte Ja
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort ud-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Netværk
Wi-Fi Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -2 - 15°
Billede-i-billede Ja
Skærmvisning (OSD) Nej
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 49 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 54 kWh
Strømforbrug (typisk) 49 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 220 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 1194,7 mm
Dybde (med stativ) 284,1 mm
Højde (med stativ) 529,3 mm
Vægt (med stativ) 12,9 kg
Bredde (uden stativ) 1194,7 mm
Dybde (uden stativ) 180,8 mm
Højde (uden stativ) 365 mm
Vægt (uden stativ) 9,2 kg
Emballeringsdata
Stativ type HAS-stativ
Pakkebredde 1352 mm
Pakkedybde 474 mm
Pakkehøjde 240 mm