Samsung Odyssey Neo G9 S57CG952NU skærm - Quantum Mini LED - 57" - AMD FreeSync Premium Pro - VA - 1ms
Dual UHD 7680x2160
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 144,8 cm (57") |
| Skærmopløsning | 7680 x 2160 pixel |
| HD-type | Dual UHD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| Type af baggrundslys | Mini-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 420 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 350 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Optimering af opdateringshastighed | Ja |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 139,5 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 144 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| sRGB-dækning (typisk) | 95% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Nej |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Nej |
| Spilfunktioner | Super Arena Gaming UX |
| Smart funktioner | FPS, RPG, RTS |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| ASC (Adaptive Sound Control) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Lydindgang | Nej |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Nej |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Nej |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 10° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Sort eQualizer funktion | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 59 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 207 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 59 W |
| Strømforbrug (maks.) | 300 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1590395 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1327,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 499,6 mm |
| Højde (med stativ) | 601 mm |
| Vægt (med stativ) | 19 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1327,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 338,4 mm |
| Højde (uden stativ) | 429,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 15,4 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 1455 mm |
| Pakkedybde | 557 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |
| Pakkevægt | 26,8 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, USB Type-A til USB Type-B |
| Fjernbetjening inkluderet | Nej |
| Installations-cd | Nej |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Black Equalizer |
| Lav inputforsinkelse | Nej |
| TV Plus | Nej |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Nej |
| Understøttelse af Wireless Dex | Nej |
| Tryk visning | Nej |
| Universal guide | Nej |
| Taleinteraktion i fjernfeltet | Nej |
| Multiview | Nej |
| Lokal dæmpning | Ja |
| Lokale dæmpningszoner | 2392 |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |