Produkt nr: LS40FG750EUXEN
EAN: 8806097438533
Varenummer: F25400696
billigst-pricerunner
Samsung G75F computerskærm 101,6 cm (40") 5120 x 2160 pixel WUHD LCD Sort
EU Energy Class F
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS40FG750EUXEN
EAN: 8806097438533
Varenummer: F25400696
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(4.527,20 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS40FG750EUXEN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Ultimativt overblik til gaming og produktivitet
Teknologi der gør en forskel
  • 5120 x 2160 pixel WUHD-opløsning — ekstremt detaljerede billeder og mere skærmplads
  • 180 Hz opdateringshastighed — flydende billeder og minimal ghosting i hurtige spil
  • 1 ms responstid — lynhurtig reaktionsevne til konkurrencepræget gaming
  • 1000R krumning — optimalt synsfelt der følger øjets naturlige form
  • DisplayHDR 600 og HDR10 Plus Gaming — højere kontrast og mere livagtige farver
  • 99% sRGB dækning rubbed — præcis farvegengivelse til både spil og kreativt arbejde
  • VA-panel med 3000:1 kontrastforhold — dybe sorte nuancer og klar billedkvalitet
Fleksibel opsætning i hverdagen
Rengøringsspray til skærmen
=
Display
Skærm diagonal 101,6 cm (40")
Skærmopløsning 5120 x 2160 pixel
HD-type WUHD
Naturligt aspektforhold 21:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype VA
LED-baggrundsbelysning Nej
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) 350 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 280 cd/m²
Responstid Ja
Skærm form Kurvet
Bedømmelse af skærmkrumning 1000R
Kontrastforhold (typisk) 3000:1
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1,07 milliarder farver
Skærm diagonal (metrisk) 100 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)
sRGB-dækning (typisk) 99%
Farveskala DCI-P3 90%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Flimmerfri teknologi Ja
Spilfunktioner Super Arena Gaming UX
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget mikrofon Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB Type-B opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 2
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPort-udgange Ja
DisplayPort ud-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
HDCP Ja
Netværk
Wi-Fi Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Drejelig Ja
Drejevinkel område -20 - 20°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 20°
Billede-i-billede Ja
Skærmvisning (OSD) Nej
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 39 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 136 kWh
Strømforbrug (typisk) 39 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 928,6 mm
Dybde (med stativ) 303,8 mm
Højde (med stativ) 599 mm
Vægt (med stativ) 11,3 kg
Bredde (uden stativ) 928,6 mm
Dybde (uden stativ) 196,1 mm
Højde (uden stativ) 422,8 mm
Vægt (uden stativ) 7,3 kg
Emballeringsdata
Stativ type HAS-stativ
Pakkebredde 1030 mm
Pakkedybde 520 mm
Pakkehøjde 281 mm