LG UltraGear 45GS95QX-B.AEU 44,5" 21:9 WQHD OLED Monitor HDMI/DP 240Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 114,3 cm (45") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 275 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98,5% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Spiltilstand | Ja |
| Smart funktioner | Energibesparende |
Multimedie
| Lyddekodere | DTS Headphone:X |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Oplyst stand | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort ud-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -10 - 10° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 46 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 39 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1950393 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 992,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 457 mm |
| Højde (med stativ) | 218 mm |
| Vægt (med stativ) | 12,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 992,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 537,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 335,1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 8,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1143 mm |
| Pakkedybde | 301 mm |
| Pakkehøjde | 550 mm |