ASUS TUF Gaming VG34VQ3B skærm - LED baglys - 34" - AMD FreeSync Premium - VA - 1ms
WQHD 3440x1440 ved 180Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2318 x 0,2318 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 79,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 290 - 290 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 180 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 90% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Nej |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 73 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 18 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2005910 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 809 mm |
| Dybde (med stativ) | 213 mm |
| Højde (med stativ) | 448 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 809 mm |
| Dybde (uden stativ) | 107 mm |
| Højde (uden stativ) | 366 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 940 mm |
| Pakkedybde | 198 mm |
| Pakkehøjde | 466 mm |