Samsung ViewFinity S6 S27D600UAU skærm - LED baglys - 27" - IPS - 5ms
QHD 2560x1440 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 27" |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Vis lysstyrke (min.) | 280 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Optimering af opdateringshastighed | Nej |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 596.74 mm |
| Synlig størrelse, vertikal | 335.66 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Proffesionelle |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Antal DisplayPort-udgange | Ja |
| DisplayPort ud-version | 1.0 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Opladningsport type | USB Type-C |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 120 mm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -92 - 92° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 20 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 160 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1946432 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 612.9 mm |
| Dybde (med stativ) | 220 mm |
| Højde (med stativ) | 556.6 mm |
| Vægt (med stativ) | 6.1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 612.9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 41.6 mm |
| Højde (uden stativ) | 367.7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3.6 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 687 mm |
| Pakkedybde | 510 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |