Produkt nr: LS24F434UAUXEN
EAN: 8806097199090
Varenummer: F25440018
billigst-pricerunner
SAMSUNG Skærm
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS24F434UAUXEN
EAN: 8806097199090
Varenummer: F25440018
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(1.097,60 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS24F434UAUXEN
Læs mere her
Klar og flydende visning til hverdagens opgaver
Denne 24" skærm fra Samsung er ideel til både kontorarbejde og let underholdning, hvor farveægthed og stabilitet er i fokus. Med et IPS-panel sikres brede betragtningsvinkler, hvilket gør den velegnet til samarbejde og deling af skærmen. Den højere opdateringshastighed reducerer visuelt flimmer og gør bevægelser mere glidende på skærmen. Det kompakte design passer let ind på mindre skriveborde uden at gå på kompromis med overblikket. Den sorte farve giver et tidløst udtryk, der komplementerer det meste IT-udstyr. Dette er løsningen til dig, der ønsker en pålidelig skærm til daglig brug.
Teknologi der gør en forskel
  • Præcise farver og brede vinkler — IPS-panel sikrer et konsistent billede fra flere vinkler
  • Flydende billedbevægelser — 100 Hz opdateringshastighed minimerer hakken i billedet
  • Hurtig responstid — 5 ms reducerer sløring ved hurtige bevægelser
  • Kompakt størrelse — 24" skærmstørrelse optimerer pladsen på dit skrivebord
  • Standard format — 16:9 billedformat giver det optimale overblik til dokumenter og video
  • Enkel tilslutning — 1x HDMI gør det let at forbinde til computer eller bærbar
Nem integration i dit setup
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Strømstyring
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V; 100-240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz; 50/60 Hz
Strømforbrug (maks.) 180 W; 180 W
Strømforbrug (typisk) 14 W; 14 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W; 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Energieffektivitetsklasse (SDR) D; D
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 14 kWh; 14 kWh
Strømforsyningstype Intern
Opladningsport til USB Type-C 90 W
Årligt energiforbrug 20 kWh
Andre funktioner
Årligt energiforbrug 20 kWh
Strømforbrug (DPMS) 0,3 W
Drejevinkel område -45 - 45°
Certificering TCO Certified, EPEAT Gold (AT, DK, FR, IT, NL, ES, SE, CH, UK)
Porte & Grænseflader
Antal HDMI-porte 1; 1
HDMI-version 1.4; 1.4
DisplayPort-version 1.4; 1.4
Antal USB type-C downstream-porte 1; 1
USB strømforsyning op til 90 W
Antal USB type-A downstream-porte 4; 4
Antal DisplayPorts 1
Udgang DisplayPort Ja
Antal USB Type-B opstrømsporte 1
Netværk
Ethernet LAN Ja; Ja
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 539,9 mm, 611,6 mm; 539,9 mm
Dybde (med stativ) 219,7 mm; 219,7 mm
Højde (med stativ) 518,9 mm, 539,2 mm; 518,9 mm
Bredde (uden stativ) 539,9 mm, 611,6 mm; 539,9 mm
Dybde (uden stativ) 57,2 mm; 57,2 mm
Højde (uden stativ) 321,6 mm; 321,6 mm
Vægt (med stativ) 5,4 kg; 5,4 kg
Vægt (uden stativ) 3,5 kg; 3,5 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 780 mm; 780 mm
Pakkedybde 392 mm; 392 mm
Pakkehøjde 183 mm; 183 mm
Pakkevægt 8,2 kg; 8,2 kg
Design
Produktfarve Sort; Sort
Ergonomisk
Justerbar højde (maks.) 130 mm; 13 cm
Hældningsvinkelområde -5 - 24°; -5 - 24°
Drejevinkel område -45 - 45°
Pivot vinkel -2 - 92°; -2 - 92°
VESA montering Ja; Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm; 100 x 100 mm
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C; 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%; 10 - 80%
Bæredygtighed
Bæredygtighedscertifikater TCO Certified, EPEAT Gold
Flimmerfri teknologi Ja
Funktioner
Genbrugsplast 82 %
Display
Skærm diagonal 24"; 60,96 cm (24)
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel
Naturligt aspektforhold 16:9; 16:9
Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²; 300 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 200 cd/m²
Kontrastforhold (typisk) 1000:1; 1000:1
Responstid 5 ms; 5 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Maksimal opdateringshastighed 100 Hz; 100 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°; 178°
Synsvinkel, vertikal 178°; 178°
Paneltype IPS; IPS
Skærm form Flad
Synlig størrelse, horisontal 527,04 x 296,46 mm; 296,46 mm
Vis antal farver 16,7 millioner farver; 16,7 millioner farver
NTSC-dækning (typisk) 72%; 72%
Standard for farveskala NTSC 1976
sRGB-dækning (typisk) 99%
Skærmens lysstyrke 200 cd/m²
Farveområde 99%
Synlig størrelse, vertikal 527,04 mm