MSI MAG 274QF computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
MSI MAG 274QF computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
MSI MAG 274QF computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
1.900,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.870,-
DKK
(1.496,00 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
MSI MAG 274QF computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
MSI MAG 274QF computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
2.030,-
DKK
(1.624,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 27" |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Rapid IPS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0.5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Horisontal scanningsområde | 90,57 - 269,81 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 180 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 596.74 mm |
| Synlig størrelse, vertikal | 335.66 mm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 95% |
| sRGB-dækning (typisk) | 124% |
| Adobe RGB dækning | 93% |
| Farveskala DCI-P3 | 95% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Lydindgang | Nej |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Nej |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613.5 mm |
| Dybde (med stativ) | 62.1 mm |
| Højde (med stativ) | 362.5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4.7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613.5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 62.1 mm |
| Højde (uden stativ) | 362.5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 683 mm |
| Pakkedybde | 127 mm |
| Pakkehøjde | 448 mm |
| Pakkevægt | 6.55 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort, Strøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Dybde | 197 mm |
| Vægt | 6.05 kg |
| Bredde | 614 mm |
| Højde | 402 mm |